O mnie

Witaj, nazywam się Maciej Błądek i prowadzę tego bloga aby pomóc Ci w mądrym i świadomym podejściu do własnego zdrowia. Wyważone, poparte naukowymi dowodami i świadome podejście do własnego zdrowia to moim zdaniem klucz do najważniejszej inwestycji każdego z nas. Inwestycji we własne zdrowie. A trzeba w nie inwestować czas, pieniądze, niekiedy nerwy i ogromne emocje. Ale zwrot z niej jest ogromny i po latach docenimy jego wielkość.
Przez długi czas pracując w przemyśle farmaceutycznym, a wcześniej jako lekarz wielokrotnie zauważałem, że zalecenia lekarskie nie są przestrzegane. Często dlatego, że wiemy lepiej co nam dolega, bo sąsiadka miała „to samo”, a leczenie czy badania miała inne itd.
Spotykając się z kolegami lekarzami, często o ogromnym doświadczeniu zarówno praktycznym jak i naukowym zgodnie twierdzimy, że w procesie leczenia konieczna i bardzo ważna jest rola i wiedza leczonego.
Tu dochodzimy do sedna – skąd czerpać taką wiedzę?. Taką która będzie miała poparcie
w faktach naukowych mających jednocześnie zastosowanie praktyczne.

Codzienność polskiej ochrony zdrowia niestety nie pozwala zdobyć jej podczas wizyty u lekarza. Zbyt mała ilość lekarzy, ogromna ilość pacjentów, ograniczenia dostępu wynikające z kontraktów narzucanych przez NFZ, wszystko to powoduje, że musimy szukać dodatkowych informacji w internecie.

Niejednokrotnie zaobserwowałam, że są one rozrzucone, niespójne i często o znikomej wiarygodności. To zainspirowało mnie by na swoim blogu sukcesywnie uzupełniać Waszą wiedzę o rzeczy najważniejsze i rzetelnie potwierdzone, które będzie można zastosować we własnym życiu.

Jestem przekonany, że do podejmowania codziennych decyzji dotyczących własnego zdrowia, rzetelna wiedza i pełna świadomość konsekwencji są bardzo istotne.

Dlatego właśnie zdecydowałem się pisać na tym blogu co robić i co wiedzieć aby zrobić wszystko by zapewnić sobie i swojej rodzinie dobre zdrowie teraz
i w przyszłości.

Jeśli uznasz prezentowane na tym blogu treści za wartościowe interesujące i pogłębiające wiedzę na temat własnego zdrowia, proszę poleć go swoim znajomym. Kliknij Lubię to na FB. Będę też wdzięczny za wszelkie komentarze. To one pozwolą mi pisać o tym co dla Was jest najważniejsze.

Z góry dziękuję.